Turystyka i rekreacja – studia dla ciebie!

foto003Nauka na kierunku Turystyka i rekreacja jest połączaniem umiejętności teoretycznych i praktycznych dotyczących dużej ilości innych dziedzin, np. {nauka|wiedza] o środowisku, kultura, nauki humanistyczne, ekonomia i prawo. Idealnym kandydatem na wspomniany kierunek jest osoba, interesująca się tą dziedziną, a także podróżowaniem, sportem i metodami wykorzystywania wolnego czasu.

Szkoły wyższe, otwierające ten kierunek, umożliwiają nabycie wiedzy o prawidłowościach odnoszących się do tej dyscypliny oraz metodach ich kształtowania. Studenci uczą się planowania oferty rekreacyjnej przeznaczonej dla różnych grup odbiorców, nawiązywania kontaktów i komunikowania się a także używania najnowszych środków przetwarzania i przesyłu informacji. W harmonogramie kierunku Turystyka i rekreacja, zawarte są również przedmioty, dzięki którym żak zdobywa umiejętności w dziedzinie promocji projektów turystycznych. Oprócz tradycyjnych kursów maja miejsce też seminaria letnie i zimowe ,a także zajęcia w terenie. Zazwyczaj konieczna jest nauka dwóch języków obcych.

Turystyka i rekreacja daje szerokie możliwości na rynku pracy ,a także wiele opcji kariery. Absolwent opisywanego kierunku ma szeroki wybór branż, z jakimi może związać swoją drogę zawodową oraz wiele stanowisk, które może objąć. Po ukończeniu nauki, absolwent ma możliwość rozpoczęcia pracy w wydawnictwie projektującym informatory turystyczne, biurze podróży, jako osoba zarządzająca w hotelu, czy pilot wycieczek.

Wielotematyczność którą charakteryzuje się turystyka i rekreacja oraz mnogość i zróżnicowanie ścieżek kariery, które ma możliwość wybrać absolwent tego kierunku sprawiają, że jest on jednym z bardziej perspektywicznych kierunków kształcenia.