Nowoczesne patenty technologiczne – system identyfikacji z zastosowaniem fal radiowych

DCM001Każdy etap naszego istnienia z roku na rok przechodzi ogromną przemianę, a to wszystko za pomocą coraz to nowszych technologii i możliwości. Nie oszukujmy się, ale dzięki takim zastosowaniom jak system RFID, zdołamy uchronić swój interes przed złodziejami, a także poprawić stan ekologiczny i gospodarczy. Pomyślmy zatem, w jaki sposób możemy to osiągnąć i czy systemy RFID to przyszłość, a może już właściwie teraźniejszość?

Na wstępie wyjaśnijmy czym w praktyce jest system RFID. Mianowicie jest to profesjonalna i nowoczesna metoda, która wykorzystuje standardowo fale radiowe, przekazując za ich asystą dane, a także czasem zapisując je. Najlepszym wzorem może być punkt z odzieżą, w którym z całą pewnością każdy z nas zauważył naklejkę z metalicznym motywem swoim wyglądem przypominającym labirynt. Właśnie to jest zabezpieczenie RFID, która pomaga wyznaczyć w jakim punkcie przebywamy, z dokładnością do kilku metrów, dlatego jeśli tylko przekroczymy bramki z ukradzionymi przedmiotami ze sklepu, nie tylko zapali się alarm, a też nie zdołamy się skryć , a tym bardziej schować swoich łupów, gdzie sama próba ucieczki z supermarketu jest praktycznie nierealna. Sama technologia RFID proponuje nam o wiele więcej, otóż częstokroć wyposażone są w nią opakowania zwrotne, a dzięki temu ich utylizacja jest dużo prostsza, a dodatkowo sam system udostępnia nam pewnego rodzaju pomoc przy czynnościach logistycznych.

Każda firma wykorzystująca chociażby taką technikę do recyklingu swoich KEGów piwnych, jak również palet, jest w stanie przyoszczędzić dużą ilość pieniędzy, a przy tym generować znacznie większe zyski, a przede wszystkim o to chodzi w odpowiedzialnym prowadzeniu przedsiębiorstwa. Technologia RFID przysporzyła niemniej jednak wielu trudności i w pewnym sensie nie możemy się temu dziwić, ponieważ błędne korzystanie z jej przeznaczenia, może wysoce naruszać prawa człowieka. Prawdą jest, że swoje korzenie system RFID posiada już w latach 40-tych XX wieku, kiedy wynaleziono chociażby wykrywacz do metalu, ponieważ wtedy automatycznie ludzie dostrzegli siłę fal radiowych, a absolutna identyfikacja radiowa realna była już około 30 lat później. System RFID nie całkiem jest tak nowym wynalazkiem jak moglibyśmy przypuszczać, a raptem jest w tym momencie poprawiany żeby mógł pomagać nam bardziej, a same fale radiowe bez dwóch zdań zaskoczą nas jeszcze niejednym genialnym wynalazkiem, który całkowicie zmieni bieg dalszych wydarzeń, jak przykładowo wykrywacz metalu czy też radio.

Jak widać, system RFID i cała najnowsza technika, może nam przynieść potężną ilość profitów, a często nawet ocalić nasze życie, zezwalać na eksplorację nowych obszarów, poznawanie całkiem nowych gatunków organizmów i zwierząt.