Jak wybrać skutecznego prawnika?

6397wskZdarzają się takie chwile w życiu człowieka, że pomoc porządnego prawnika jest nieodzowna. Na pewno zdajesz sobie sprawę, iż każdy mieszkaniec państwa posiada prawo do efektywnej obrony w sprawach karnych. Dlatego, jeżeli nie masz gotówki na prawnika osobistego, możesz zażyczyć sobie prawnika z urzędu. Taka opcja na pewno oszczędza stan konta, jednak niestety nie masz gwarancji tego, że twój adwokat da z siebie wszystko.

O ile żyjesz w stolicy Dolnego Śląska i potrzebujesz dobrego adwokata, który ma za sobą setki wygranych spraw sądowych, do Google wpisz słowa „adwokat Wrocław”. To tylko początek. Z pewnością w wynikach wyszukiwania ujrzysz sporo propozycji, więc musisz rozsądnie wybierać. Nie każdy adwokat jest wart wybrania.

Zanim opiszemy kwestię wyboru trzeba powiedzieć jeszcze, że alternatywnym zdaniem, jakie można wpisać w wyszukiwarkę, by mieć dobre efekty, jest „kancelaria Wrocław”.

A oto lista rzeczy, które musisz zrobić, zanim wybierzesz danego obrońcę.

1Zobacz, czy kancelaria prawnicza, w której pracuje, ma wszystkie obowiązujące na terenie państwa certyfikaty. Sprawdź, czy adwokat, którego zamierzasz wybrać, posiada tego gatunku dokumenty

2. Wyłuskaj najwyżej dwa – trzy biura adwokackie, które ci się spodobały. Następnie spytaj o ocenę znajomych, którzy wcześniej korzystali z ich działań.

3. Zbadaj skrupulatnie witrynę WWW kancelarii, możesz znaleźć tam dużo ważnych informacji

4. Poszukaj głosów o firmach prawnych w internecie. Są dwa miejsca, gdzie znajdziesz takie recenzje. Najpierw zaloguj się na którymś z znanych, branżowych forów WWW i poszukaj ocen. Jeśli ich nie znajdziesz, spytaj się internautów o pomoc. Drugim miejscem są witryny, na których internauci mogą oceniać adwokatów.

5. Sprawdź, czy wskazany przez ciebie adwokat jest na twoją kieszeń.